Lis 27

doradcaCo kryje się pod słowami „profesjonalny sprzedawca”? Czy to osoba, która zachwala swoje produkty, czy bardzo dobrze je zna, czy potrafi dobrać do naszych potrzeb to co dokładnie potrzebujemy? Dla pracodawcy – to pewnie osoba, która wepchnie wszystko każdemu – ale czy tak się zbuduje zaufanie klienta? No właśnie – to trudny temat, szczególnie teraz – w czasie  – kiedy właściwie w każdej branży jest nacisk na sprzedaż produktów – od banków i kart kredytowych – po budowlankę i inne cięższe branże.

Dla mnie profesjonalny sprzedawca to synonim doradcy. Doradcy, który zna swój produkt – i może znaleźć takie rozwiązanie, które mnie zadowoli – nie tylko na początkowym etapie – ale także po dłuższym czasie użytkowania. To osoba, która powie też o wadach danego rozwiązania – ale w taki sposób – żeby realnie ocenić, czy ma to znaczenie, czy nie. To osoba, która nie będzie robić z gęby cholewy i weźmie odpowiedzialność za swoje słowa.

W branży budowlanej miałem przyjemność spotkać wielu dobrych sprzedawców – chociażby ostatni przykład – pracownik http://dwdbautech.pl/ – rzetelna opinia, widać że się gościu zna. Ale w tej samej branży – spotkałem też osoby, które na siłę próbują wcisnąć to co mają i nie ważne – że zupełnie nie pasuje to do mojej potrzeby… Uważajmy na takich pseudo-doradców!

Komentowanie wyłączone.